Chalupa u Magdalenky

Ubytování na Vysočině

TIPY NA VÝLET

Žďár nad Sázavou (vzdálenost 5,5km)

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře – je to vyjímečná stavba významného architekta Jana Blažeje Santiniho, postavená v 1.polovině 18.století ve stylu barokní gotiky. Od roku 1994 zařazena na seznam UNESCO.

Zámek (Bývalý cisterciácký klášter) – Vznik cistreciáckého kláštera se počítá do roku 1253. V areálu zámku se nachází: Kašna Panny Marie s Ježíškem, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Studniční kaple, Prelatura bývalého cisterciáckého kláštera, Barokní konírny,…

Muzeum knihy – Poprvé bylo otevřeno v roce 1957 a  je proslulé po celé Evropě.. Nachází se v prelatuře bývalého cisterciáckého kláštera, dnes areálu restituovaného zámku Dr. R. Kinského. Hlavní sál je vyzdoben velkou freskou od malíře K. F. A. Töppera. Rozlohou náleží mezi největší zařízení tohoto typu na světě. Uvidíme zde například vývoj knihy, knihtisku nebo knižní kultury. Také se zde nachází maketa Rosettské desky, která byla darována Britským muzeem v Londýně

Další památky: Radnice čp. 294, Tvrz čp. 276, Farní kostel sv. Prokopa, Kaple sv. Barbory, Barokní most, …..

Dále například

Mramorový Hrad Perštejn – monumentální hrad nad soutokem Svratky a Nedvědičky je jedním z nejlépe zachovaných gotických hradů ve střední Evropě. Výchozí místo je obec Nedvědice (47 km) nedaleko Bystřice nad Perštejnem. Vzdálenost ze Škrdlovic je 47km.

Tipy na další výlety

Jihlava (vzdálená 47 km)

Zoologická zahrada– Zoo leží v malebném údolí řeky Jihlávky. V areálu jsou vodní plochy, zalesněné svahy, louky i skály a to v bezprostřední blízkosti centra města, cca 10 minut pěší chůze. Zoo je domovem pro více než 150 druhů exotických zvířat, včetně druhů ohrožených vyhubením. Zoo se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů.

Vodní ráj – v areálu se nachází jak venkovní tak vnitřní bazény s tobogány a dalšími atrakcemi, kromě toho se zde nachází sportoviště pro beach volejbal a tenis, relaxační centrum a občerstvení.

Jihlavské podzemí – je druhou největší sítí podzemních chodeb na území ČR hned po Znojemském podzemí. Celková délka činí 25 km. Jedná se o systém chodeb ražených ve skále pod historickým jádrem města a to dokonce v několika patrech. Unikátní stavba byla budována desítky a možná i stovky let.